Rosatom: Bank paliwa nuklearnego dla ONZ będzie gotowy w tym roku


Rosja zamierza przekazać do końca roku 40 ton nisko wzbogaconego uranu do kontrolowanego przez ONZ międzynarodowego banku paliwa dla cywilnych reaktorów jądrowych - oświadczył szef rosyjskiej państwowej korporacji atomowej Rosatom Siergiej Kirijenko.

Drodzy przyjaciele, sojusznicy, ale też konkurenci i wrogowie - tę nazwę już zarejestrowaliśmy. Nazywamy się Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej. W skrócie PRP - powiedział prezydent organizacji Andrzej Malinowski Grupa Lotos obniya w pitek ceny paliw - poinformowao biuro prasowe spki. O 5 z na tysic litrw spada cena hurtowa benzyny bezoowiowej 95, 95AL oraz 98. Z kolei cena oleju napdowego zmalaa o 14 z na tysic litrw, a oleju opaowego - o 20 z na tysic litrw. Kierowca spowodował wypadek po czym odjechał na lotnisko Policjanci z rzeszowskiej drogówki intensywnie badają przyczyny wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu drogi głównej z drogą dojazdową ...Na potrzeby londyńskiej wioski olimpijskiej oraz dzielnicy Stratford City powstaną dwa innowacyjne, zasilane gazem ziemnym oraz biomasą centra energetyczne. Gazprom ogłosił, że Białoruś zapłaci za gaz w 2010 roku o 16 proc. więcej niż w ubiegłym roku - informuje "Rzeczpospolita". Trzy państwa nadbałtyckie i Polska chcą najpóźniej na początku 2011 roku podpisać ostateczną umowę w sprawie budowy wspólnej nowej elektrowni atomowej - poinformował w środę w rozmowie z agencją dpa uczestniczący w konferencji w Rydze minister energetyki Litwy Arvydas Sekmokas.

Rosyjska ropa nadal płynie na Białoruś i przez jej terytorium - do Europy, mimo fiaska rozmów w sobotę między Moskwą a Mińskiem o warunkach dostawy tego surowca - oznajmiła w niedzielę przedstawicielka rosyjskiego Ministerstwa Energetyki Irina Jesipowa.

Podczas świąt Bożego Narodzenia widzowie najchętniej wybierali TVP 1. Wzrost udziału w rynku w porównaniu z okresem świątecznym ub.r. spośród największych stacji telewizyjnych zanotował jedynie TVN – wynika z danych AGB Nielsen Media Research. Już prawie 1,2 mln Polaków zamieszcza w internecie krótkie wiadomości o sobie, tzw. mikroblogi. W ten sposób dzielą się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami. Z takiej formy komunikacji najczęściej korzystają mężczyźni - wynika z badania Megapanel PBI/Gemius.

Ubezpieczeniowi oszuści masowo przerzucają się z polis majątkowych na życiowe. "Puls Biznesu" pisze, że co roku oszukują ubezpieczycieli na 7,5 miliarda. W 2008 roku wykryto 2,6 tysięcy przestępstw tego typu. Według gazety jest ich 200 razy więcej. Głównym grzechem P4, operatora sieci Play, było - według Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - natychmiastowe rozwiązanie umowy w przypadku zalegania z płatnościami. Fala silnych mrozów powoduje w tym roku we Francji rekordowe zużycie gazu i energii elektrycznej - pisze w poniedziałek dziennik "Le Figaro". Niektórym regionom kraju, m.in. Bretanii, Prowansji i Lazurowemu Wybrzeżu, zagrażają przerwy w dostawie energii elektrycznej.- Wiedeńska giełda (Wiener Boerse) jest nadal zainteresowana pozyskaniem pakietu warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. To byłoby idealnym dopełnieniem naszej strategii - powiedział w poniedziałek w Nowym Jorku jeden z prezesów giełdy w Wiedniu, Michael Buhl Pranab Mukherjee, indyjski minister finansów, ogłosił w środę, że gospodarka jego kraju wzrośnie w tym roku fiskalnym o 7,5 proc., a w przyszłym nawet o 8 proc. \\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" Chińscy meteorolodzy wywołali w Pekinie najwcześniejszy śnieg od dekady żeby przerwać suszę - donosi BBC. Wszystko to dzięki rozpylonemu z samolotu jodkowi srebra.

"Rzeczpospolita": Pomóc, ale nie z podatków


Polacy już nie chcą, by pomoc dla powodzian była finansowana z podatków, wynika z sondażu przeprowadzonego w połowie czerwca dla "Rzeczpospolitej" przez GfK Polonia, na grupie prawie tysiąca osób.

BDM obniżył cenę docelową dla Cyfrowego Polsatu do 12,6 zł, nadal zaleca 'redukuj'


Kalifornia jako pierwszy stan USA wypowiada walkę pożerającym za dużo prądu telewizorom.

Wyniki Nokii zawiodły oczekiwania analityków, akcje mocno w dół


W I kwartale czołowy producent telefonów komórkowych z Finlandii zanotował 349 mln euro zysku. To prawie dwa razy więcej niż przed rokiem, ale jednak znacznie mniej od oczekiwań analityków.

Korea Północna denominuje swoją walutę. Ścina dwa zera


Korea Północna zdecydowała się na denominację wona - swojej oficjalnej waluty. Zmiana polegająca na odjęciu z nominałów koreańskich pieniędzy dwóch zer została wprowadzona bez żadnych zapowiedzi w poniedziałek - donosi Reuters.

Z naszą firmą zorganizujesz przewozy autokarowe do dowolnego kraju europejskiego

Ostatnio chciałem wydrukować kolorowe kalendarze reklamowe i skorzystałem z usług tej drukarni kalendarzy

Połączenie Jasło-Zagórz uratowane


Od początku roku 2010 - z powodu niewystarczającej dotacji z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego – zawieszone zostało połączenie kolejowe Jasło-Zagórz. Od dwóch tygodni Zagórz kolejowo ...

Gdyby chcesz posłużyć się spośród pomocy prawnej zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszej kancelarii. Jurysta Wrocław specjalizuje się do wnętrza każdej tematyce prawniczej. Nasza jajecznik Wrocław spośród sukcesami zajmuje się sprawami prawniczymi od czasu wielu lat. Nasze usługi prawnicze cechuje hojny stopień usług także konkurencyjne ceny na tle innych wrocławskich kancelarii prawniczych. Każda rada prawna Wrocław zostaje przedstawiona na wysokim poziomie. Skorzystaj spośród usług naszej kancelarii, zaś na prawdopodobnie negacja logiczna będziesz poszkodowany. Mamy wybitnie duże rutyna wewnątrz sprawach karnych również rozwodowych. Spośród naszymi prawnikami Wrocław na bodajże będziesz kontent po zakończeniu sprawy prawniczej. Jajecznik Wrocław owo ciągle usługi na najwyższym poziomie. Porady prawne Wrocław każdorazowo

chyba potrzebna pomoc prawna

przeprowadzamy udzielane są bez ścierwo czasowej. Wysoka efektywność naszych prawników Wrocław owo główna przymiot, która charakteryzuje naszą kancelarię prawniczą Wrocław. Zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszej kancelarii prawniczej we Wrocławiu. Wrocław owo położenie dokąd świadczą usługi nasi prawnicy plus radcy prawni. Od momentu wielu lat oferujemy porady prawne Wrocław mieszkańcom Wrocławia i całej Nasz. Długoletnie rutyna naszych adwokatów Wrocław pozwala na pozytywne na rzecz naszych klientów końcówka większości spraw, których podejmują się nasi prawnicy Wrocław. Nasza kalncelaria prawna mieści się w środku samym ognisko Wrocławia. Dojście aż do naszej kancelarii znajdziesz na naszej stronie. Nasi prawcownicy - radcy prawni i adwokaci są ciągle dostępni na rzecz naszych klientów. Możesz liczyć naszemu doświadczeniu. Reguła owo negacja logiczna tyko polski praca, jednakowoż także entuzjazm, którą dzielimy się spośród naszymi klientami. Zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszych prawników Wrocław