Ukryte prowizje akwizytorów OFE


Fundusze emerytalne ukrywają to, ile naprawdę płacą akwizytorom za zdobycie klienta. Z Informacji "Gazety Wyborczej" wynika, że w ostatnich latach wypłaciły im nawet o 400 mln zł więcej, niż podały w sprawozdaniach finansowych.

W ostatnich tygodniach trzy firmy badały majątkową Wartę pod kątem akwizycji - wynika z informacji "Parkietu", pozyskanych ze środowiska audytorów. Aż milion złotych zapłacił stołeczny ratusz firmom ochroniarskim za ochronę pustych hal dawnych Kupieckich Domów Towarowych. Na początku lipca doszło tam do starć pomiędzy firmą Zubrzycki a handlowcami, którzy nie chcieli opuścić swego miejsca pracy. Firma Zubrzycki, jako jedna z dwóch, korzysta finansowo na pilnowaniu obiektu, z którego wyrzucono kupców. Opozycyjni radni jednak już dzisiaj podnoszą głos i mówią: - To skandal. Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił w czwartek pierwsze wypłaty dla korzystających z większości unijnych programów - poinformował na konferencji prasowej prezes BGK Tomasz Mirończuk. Od 4 do 10 stycznia do BGK wpłynęły wnioski o płatność na łączną kwotę 10,6 mln zł.Połączone Renault i Nisssan chcą od 2012 roku sprzedawać w Indiach najtańsze auto świata. Na razie takim jest kosztujący 2,5 tys. dol model Tata Nano, koncernu Tata Motors. Europejczycy zapowiadają, że ich produkt będzie jeszcze tańszy - donosi "New York Times". Zelmer ocenia, że w drugim półroczu tego roku poprawi zarówno sprzedaż, jak i wynik netto, porównując do wyników pierwszego półrocza - poinformował dziennikarzy po konferencji prezes Zelmera, Janusz Płocica. Pace nadal rosn, ale w wolniejszym tempie i znacznie mniej od oczekiwa. W padzierniku przecitne wynagrodzenie liczone rok do roku wzroso o 2 proc., cho analitycy prognozowali wzrost o 2,8 proc., a liczone miesicznie nie zmienio si - poda GUS.

Indeks nastrojów w gospodarce strefy euro spadł niespodziewanie w lutym 2010 do 95,9 pkt z 96,0 pkt w poprzednim miesiącu, po korekcie - podała w czwartek Komisja Europejska.

Agnieszka i Andrzej wyemigrowali na Wyspy Brytyjskie w poszukiwaniu lepszego życia. W internecie znaleźli firmę transportową (z Kutna), która poza dostarczeniem ich na miejsce miała zapewnić mieszkanie i pracę. Jeśli z transportu wywiązała się doskonale, to z zakwaterowaniem oraz miejscami pracy było już dużo gorzej. Notowania złotego po porannym umocnieniu w dalszej części poniedziałkowej sesji pozostawały stabilne. Kurs EUR/PLN konsolidował się w przedziale 3,9600-3,9800. Dzisiaj ok. godz. 8.00 nastąpiło wybicie dołem z tego zakresu wahań. Wartość euro względem złotego zeszła w okolice 3,9480 i tym samym znalazła się na najniższym poziomie od ponad roku. Po godzinie 10.00 nastąpił jednak powrót ponad 3,9600. Wahania te są podobne do tych z wczorajszego poranka. Doszukując się dalszych analogii, w kolejnych godzinach powinniśmy obserwować konsolidację kursu EUR/PLN w przedziale 3,9600-3,9800.

Prezydent nie powinien przedwcześnie wygłaszać przemówień. Wygłoszone przez Baracka Obamę w czwartek było zbyt skromne, jak na tak poważny problem, a sceneria Gabinetu Owalnego zbyt dostojna do mówienia o zwykłych sprawach. KGHM zdecydował o wycofaniu się z przeprowadzenia analiz możliwości zagospodarowania zasobów węgla brunatnego położonego w regionie legnickim - podał KGHM w komunikacie prasowym. Travelplanet podpisał list intencyjny z czeską spółką Invia, na mocy którego obie firmy dążyć będą do połączenia potencjałów spółek w celu osiągnięcia korzyści skali i wykorzystania efektu synergii oraz zastosowania najlepszych praktyk z obu organizacji.W poniedziałek Amerykanie świętują Dzień Martina Lutera Kinga, a w Europie kalendarz publikacji makroekonomicznych świeci pustkami. W Azji inwestorzy realizowali zyski. Przeciętne wynagrodzenie brutto w listopadzie 2009 roku wyniosło 3403,92 złotych, co oznacza, że w stosunku rocznym wzrosło o 2,3 procent, a w ujęciu miesięcznym wzrosło o 2,8 procent - podał w środę Główny Urząd Statystyczny. Największy pod względem wielkości aktywów bank Szwajcarii - UBS - ostrzega: możemy przenieść siedzibę do innego kraju. Prezes UBS Oswald GrĂźbel zareagował tak na żądanie nadzoru wobec instytucji finansowych by największe (UBS, Credit Suisse) działały teraz w formie holdingów.

KNF: nie było manipulacji na giełdzie


Zawirowania na giełdzie w ubiegły piątek nie były efektem manipulacji - poinformował na antenie TVN CNBC Biznes rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego, Łukasz Dajnowicz. Nie potwierdziła się więc teza, że gwałtowne zmiany wartości WIG 20 były świadomym działaniem zagranicznej instytucji finansowej. Wcześniej KNF informowała, że za skokami indeksów stał duży bank inwestycyjny z Londynu.

Dobry sygnał dla Polski


W całości i bez żadnych poprawek Komisja Europejska zatwierdziła w poniedziałek polski plan rozdziału uprawnień do emisji CO2, zgodnie z którym polskie przedsiębiorstwa otrzymają prawo do emisji 208,5 mln ton dwutlenku węgla rocznie.

Do księgi wieczystej zajrzysz w sieci


Będzie taniej i szybciej - rząd pracuje we wtorek nad założeniami nowelizacji ustawy o KRS. Rejestr już niebawem ma być dostępny przez internet, podobnie ma stać się z księgami wieczystymi - zapowiedział w TVN CNBC Biznes wiceminister spraw wewnętrznych Witold Drożdż. Nowe przepisy znacznie ułatwią postępowania sądowe i administracyjne.

Ser z Austrii trafił na czarną listę


Znowu afera spożywcza na południe od Polski. W serach Reinhardshof (produkcja Prolactal SmbH z Hartbergu w Styrii) dostępnych do soboty w czeskich supermarketach Lidl wykryto pałeczki bakterii Listeria monocytogenes. Lidl pospiesznie wycofuje ze sprzedaży produkt w 200-gramowych opakowaniach.

Pomyśl o wakacjach już teraz


Warto zaplanować wakacje już teraz, bo tydzień czy dwa nad ciepłym morzem – lub, jak poleca Elżbieta Dzikowska, na lodowcu - może nas kosztować nawet o jedną trzecią taniej.

Gdyby chcesz posłużyć się spośród pomocy prawnej zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszej kancelarii. Jurysta Wrocław specjalizuje się do wnętrza każdej tematyce prawniczej. Nasza jajecznik Wrocław spośród sukcesami zajmuje się sprawami prawniczymi od czasu wielu lat. Nasze usługi prawnicze cechuje hojny stopień usług także konkurencyjne ceny na tle innych wrocławskich kancelarii prawniczych. Każda rada prawna Wrocław zostaje przedstawiona na wysokim poziomie. Skorzystaj spośród usług naszej kancelarii, zaś na prawdopodobnie negacja logiczna będziesz poszkodowany. Mamy wybitnie duże rutyna wewnątrz sprawach karnych również rozwodowych. Spośród naszymi prawnikami Wrocław na bodajże będziesz kontent po zakończeniu sprawy prawniczej. Jajecznik Wrocław owo ciągle usługi na najwyższym poziomie. Porady prawne Wrocław każdorazowo

porady prawne Wrocław

przeprowadzamy udzielane są bez ścierwo czasowej. Wysoka efektywność naszych prawników Wrocław owo główna przymiot, która charakteryzuje naszą kancelarię prawniczą Wrocław. Zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszej kancelarii prawniczej we Wrocławiu. Wrocław owo położenie dokąd świadczą usługi nasi prawnicy plus radcy prawni. Od momentu wielu lat oferujemy porady prawne Wrocław mieszkańcom Wrocławia i całej Nasz. Długoletnie rutyna naszych adwokatów Wrocław pozwala na pozytywne na rzecz naszych klientów końcówka większości spraw, których podejmują się nasi prawnicy Wrocław. Nasza kalncelaria prawna mieści się w środku samym ognisko Wrocławia. Dojście aż do naszej kancelarii znajdziesz na naszej stronie. Nasi prawcownicy - radcy prawni i adwokaci są ciągle dostępni na rzecz naszych klientów. Możesz liczyć naszemu doświadczeniu. Reguła owo negacja logiczna tyko polski praca, jednakowoż także entuzjazm, którą dzielimy się spośród naszymi klientami. Zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszych prawników Wrocław